Společná cesta ukázala dětem svět bez předsudků a diskriminace

Právě si prohlížíte Společná cesta ukázala dětem svět bez předsudků a diskriminace

Celé dopoledne větrného pondělí 30.9.2019 se děti ze čtvrtých tříd kutnohorských základních škol mohly zapojit do aktivit, které pro ně připravily neziskové organizace (Dům dětí a mládeže Kutná Hora, organizace Dítě a kůň z.s., středisko Maják a Racek Oblastní charita Kutná Hora, NZDM Klubus, kutnohorští Skauti a TJ SPARTA Kutná Hora – oddíl házené) v areálu sportovní haly BIOS a jejího okolí. Aktivity vedly děti ke vzájemné spolupráci ve skupinkách, ke společnému hledání řešení a ke společné pomoci druhým. Celým programem provázeli žáci Střední pedagogické školy v Čáslavi. Organizaci celého projektu zajistil realizační tým MAP Kutnohorsko.

Nejdříve si děti nalepily připravené barevné obrysy svých chodidel na dlouhou papírovou roli a hned po té se rozdělily do týmů, se kterými absolvovaly jednotlivá stanoviště. Na prvním stanovišti se vžívaly do role nevidomých a s páskou přes oči chodily za pomoci kamaráda nelehkou překážkovou dráhou. Následovala disciplína, kde byly nohou svázané k sobě a měly za úkol dopravit míč mezi kužely. Ve větší skupince si vyzkoušely spolupráci při zamotávání a vymotávání z provazů a při stavění stanu.

Jak se společně domluvit a respektovat většinový názor si děti otestovaly u lepení barevného řetězu, kdy každý dílek představoval společnou shodu na určité téma. Trochu závodního adrenalinu a hecování si mohly užít u dalšího stanoviště, kde si hodně zaběhaly, a na závěr se naopak vžily do kůže těch, kteří už běhat nemohou.

Samotnému dni předcházely přednášky v jednotlivých třídách v průběhu září, kdy kantoři se žáky diskutovali na téma „jak může život člověka ovlivnit to, že je jiný čím to je, že někteří lidé mají více nebo méně příležitostí než druzí“.

Celou galerii si můžete prohlédnout níže:

[autor fotografií: Kateřina Hanušová, www.katerinahanusova.cz]

Napsat komentář